И премиерот Заев на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам со поддршка за Македонија (ФОТО)

ЕКИПА во Амстердам,

Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонската репрезентација го игра последниот свој натпревар на ЕВРО 2020 против Холандија на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам.

Од трибините на едно од најпрекрасните фудбалски изданија, поддршка за репрезентативците ќе има и од Премиерот, Зоран Заев кој е во Холандија, присуствувајќи на последниот натпревар на Горан Пандев во националниот дрес.

Се вчитува...