И Роналдо го чека спектаклот меѓу Хабиб и Гатје: Ќе победи мојот брат… (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов конечно се враќа во октагонот. За седум дена го чека пресметката против Џастин Гатје.

Јасно е дека Хабиб е голем фаворит, но Гатје најави борба и изненадување. Борбата со нетрпение ја чека и Кристијано Роналдо кој моментално деновите ги минува во изолација бидејќи е позитивен на Ковид-19.

На прашањето што мисли кој ќе победи во таа борба, Кристијано Роналдо без размислување…

„Секако, дека Хабиб ќе победи. Мојот брат…“ – порача Португалецот.

 

View this post on Instagram

 

🔥💣 @cristiano в прямом эфире : «Хабиб победит, он мой брат, Ин Ша Аллах» @khabib_nurmagomedov

A post shared by REDFURYMMA (@redfurymma_official) on

Се вчитува...