И тоа го има на АО: Тенисер со глава удри во детето што ги собира топките (ВИДЕО)

Роберто Баутиста Агут славеше со 3-1 во сетови над Давид Ферер, но финалниот резултат беше фрлен в сенка од еден помалку смешен инцидент. Шпанскиот тенисер се обиде да врати топка преку мрежата и во полн залет со главата удри во едно од децата кои ги собираат топките. Двајцата поминаа без посериозни повреди, но ова е еден од најинтересните моменти на тениските терени на Австралија Опен.

[vionvideo url=”http://ekipa.mk/video/b64ece64549b4ffdcab957648166e991.mp4″]

Се вчитува...