И УЕФА ја „загреа“ атмосферата со срамната грешка како најава за синоќешниот меч (ФОТО)

И европската куќа на фудбалот УЕФА, направи грешка со која само ја „загреа“ атмосферата пред вчерашниот натпревар Македонија – Бугарија. Португалскиот профил на „Твитер“ на УЕФА го најави натпреварот, но наместо Македонија против Бугарија, стави Бугарија против Бугарија.

После натпреварот кога ги пласираа резултатите, стоеше Македонија против Бугарија. Но, гафот со најавата и натаму стои дека Бугарија игра против Бугарија.

Се вчитува...