Ибра се врати Милан го доби дербито со Лацио (ВИДЕО)

Милан стигна до побед од 2-0 над Лацио во дербито на 3. коло во италијанската Серија А. Росонерите поведоа со голот на Леао во 45. минута, а во листата на стрелците се запиша и Златан Ибрахимовиќ на кого му беа потребни само шест минути по влегувањето за да ги постави конечните 2-0.

Милан можеше да стигне и до поубедлива победа, но Френк Кеси не реализираше пенал.

 

 

 

 

Се вчитува...