Иџе видно револтиран: Ова не се простува! (ВИДЕО)

Игор Стефановски – Иџе не успеа да ја заврши втората трка од новата сезона во ТЦР шампионатот на Италија, која што се возеше на легендарната патека „Монца“.

Нашиот најдобар автомобилист кон финишот на трката доби незгоден удар од еден од ривалите и излета од патеката, но иако на прв поглед ситуацијата изгледаше страшна, Иџе не се здоби со никакви повреди.

„Сум имал дуели на патеките и тоа доста жестоки и тоа е дел од играта, но ова, ова не се простува!“, напиша Иџе на социјалните мрежи.

 

 

Се вчитува...