Играчите на ПСЖ си го предвидоа поразот: Сите ќе ни се смеат… (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ без да претпостават што ќе им се деси на „Камп Ноу“, вечерта пред натпреварот со Барселона опуштено разговарале за потенцијалниот резултат од средбата со шпанскиот првак. Францускиот тим имаше фантастична предост од 4-0 од првиот меч во Париз, разлика која никој во историјата на ЛШ не успеал да ја испушти. Се до неделата кога ПСЖ загуби од Барселона со огромни 6-1, со три гола постигнати во последните осум минути, и испадна во осминафиналето од Лигата на шампионите.

А, само ден претходно, фудбалерите на францускиот тим се шегуваа со резултатот и случајно, ја снимаат дискусијата која потоа се прошири и на социјалните мрежи.

PSZ

Марко Верати ги прашува соиграчите дали би биле среќни ако поминат понатаму со пораз од 5-1…

Џулијан Дрекслер и Блес Матуиди одговараат дека тие би биле пресреќни, но Верати не го дели нивното мислење:

Некој да ми го понудеше тоа пред првиот натпревар, ќе бев среќен. Но, сега би бил бесен“.

Деновиве цел свет му се смее на ПСЖ и на нивниот пораз на „Камп Ноу“, а интересно, Томас Муние на вечерата коментира дека тој би бил разочаран и со помал пораз и дека тогаш сите би им се смееле.

„Се разбора дека ќе бидеш бесен. Ако изгубиш 5-1 сите ќе ти се смеат. Добро, си поминал. Но, луѓето ќе речат: Мислевме дека ПСЖ е јак, а сега изгубија 5-1 од Барселона. Тоа не е во ред“, вели Миние не знаејќи дека следниот ден ги чека и полошо од тоа.

psz pts

Се вчитува...