Игрите може да започнат – Европските гиганти подготвени за новата сезона во Евролигата

Сцената е подготвена, претставата може да започне – Ѕвездите на Евролигата испеаја хип-хоп песна како најава дека за новата сезона во најелитното клупско натпреварување на стариот континент. Најдобрите кошаркари од првенството се собраа на едно место за музичкиот сингл, „Game on“.

„Кралот“ Василис Спанулис, бранителот на титулата Луиџи Датоме, како и чудото од дете Лука Дончиќ, се само дел од елитниот „тим“ на кошаркари кои во голем стил го најавија почетокот на новата битка за европскиот трон.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=45&v=fymERNWV5UA

Се вчитува...