Интер ја „потопи“ Болоња, два гола на Џеко (ВИДЕО)

Шампионот на Италија, екипата на Интер ја „потопи“ со 6-1 Болоња во 4. коло од Серија А.

Со трите погодоци уште во првото полувреме на Мартинез, Шкрињар и Барела, „нераѕурите“ си ја обезбедија победата и трите бода.

Во вториот дел, по влегувањато во игра Един Џеко постигна два гола, а Вечино беше стрелец на уште еден.

Се вчитува...