Инзаги: Им благодариме на навивачите, тимот покажа победнички карактер

Интер синоќа успеа да се опорави по поразот од Болоња и освои нови три бода на гостувањето кај Удинезе (1-2). По ваквиот исход тие и понатаму остануваат во борбата за лидерското место во Серија А.

Тренерот на „нероаѕурите“, Симоне Инзаги истана дека е задоволен од победата.

„Тимот покажа победнички карактер против Удинезе, тимот кој одигра најдобро покрај нас во април. Сакавме да победиме и заслуживме да победиме во оваа тешка ситуација. Сакам уште еднаш да им се заблагодарам на навивачите, кои направија да се чувствуваме како да сме на домашен терен“,изјави Инзаги.

Се вчитува...