Иско и Мората се желбите на Милан во летниот преоден рок

Италијанскиот калчолигаш Милан се очекува набрзо да добие свежа финансиска инјекција од Кина, а новите сопственици од Далечниот Исток планираат и неколку нови засилувања за тимот во летниот преоден рок. Според шпанскиот весник „Ас“, Милан ги ‘пикирал’ двајцата фудбалери на Реал Мадрид, Иско Аларкон и Алваро Мората.

Клубот од „Сан Сиро“ ќе има околу 150 милиони евра за реновирање на составот во летниот преоден рок, а раководството како важни алки за новиот тим ги планира токму Иско и Мората. Двајцата фудбалери на „кралевите“ оваа сезона почесто се на клупата за резерви отколку на теренот, а Милан сака да ја искористи оваа ситуација и да ги доведе во Милано.

Се вчитува...