Испровоцираниот Меси го пцуеше Рамос: П…. ти матер! (видео)

Реванш натпреварот од Суперкупот на Шпанија меѓу Реал Мадрид и Барселона имаше неколку „жешки“ моменти. Мечот ќе остане запаметен и по сцените кои ги сервираа Лионел Меси и Серхио Рамос.

Меси се одлучи да испрати неколку сочни пцовки кон капитенот на Реал затоа што на провокативен начин му ја врати топката во игра по еден прекин.

„П…. ти матер“ – му се обрати Меси на Рамос, што секако не остана незабележано од камерите. Како и да е, онаа старата добро кажува ‘Кој губи има право и да се лути’…

messi by goloviliga

Се вчитува...