Историскиот прв гол на Македонија на ЕВРО низ објективот на ЕКИПА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Букурешт,
Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонија го запиша својот прв историски гол на европските првенства во историјата. И, кој друг ако не капитенот Горан Пандев.

Погодокот на „Гранде Пандев“ кој одлично се снајде во противничкиот шеснаесетник по грешката на австриската одбрана, низ фото-објективот на репортерот на ЕКИПА, Роберт Спасовски… Од моментите пред погодокот се до нескриената радост на капитенот.

 

Се вчитува...