Јајца во глава за Кутињо…’среќен роденден’ од соиграчите (ВИДЕО)

Асот на Барселона, Фелипе Кутињо, денеска полни 26 години, а неговите соиграчи од репрезентацијата на Бразил му го честитаа на оригинален начин. Нејмар ’прошверцува’ јајца на тренингот, им подели и на останатите, а потоа следеше и изненадувањето за Кутињо.

Доби јајца во глава, се разбира, за ’среќен роденден’. А, потоа почна и ’војната’ на теренот…Бразилците очигледно знаат добро да се шегуваат пред самиот старт на Светското првенство во Русија.

Се вчитува...