Јане, прв другар со Фиго и со Абидал (ФОТО)

Малиот Јане Велковски е повторно во друштво на фудбалски великани. Откако го следеше мечот од Лигата на шампионите меѓу Манчестер јунајтед и Севилја, и беше специјален гостин на Пол Погба и неговото семејство на „Олд трафорд“, сега е во Лион, и повторно се дружи со големи фудбалски имиња. Тој денеска играше ревијален фудбалски натпревар со португалскиот ас Луис Фиго, поранешната ѕвезда на Барселона и на Реал Мадрид, како и на Ерик Абидал, исто така поранешен фудбалер на Барселона, кој е и амбасадор на утрешното финале од Лигата на Европа.

Се вчитува...