Јармоленко носи водство за Украина (ВИДЕО)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Андриј Јармоленко носи водство од 1-0 за Украина против Македонија во натпревар од 2. коло од групата Ц на Европското првенство 2020.

По одлично изведениот корнер на Караваев нашата одбрана не се снајде баш најдобро, по што Јармоленко изреагира одлично и донесе водство за својот тим.

Голот на Јармоленко можете да го погледнете на следниот линк.

 

Се вчитува...