Јармоленко со порака до фановите на Украина пред мечот со Македонија (ФОТО)

Еден од најдобрите фудбалери на Украина, Андриј Јармоленко испрати порака до навивачите пред мечот со Македонија.

Тој им порача дека е благодарен на големата поддршка што ја има од нив и дека тие во следниот меч ќе бидат многу подобри.

„Вашата верба и поддршка ни даваат сила. Немавме среќа. Ќе бидеме посилни во следниот меч. Кој е со нас?“, напиша на инстаграм.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yarmolenko Andrey (@yarmolenkoandrey)

Се вчитува...