Јокиќ во издание кое не го гледаме често – ѕвездата на Минесота во страв избегна „постер“ (ВИДЕО)

Денвер Нагетс предводен од Никола Јокиќ ја изедначи полуфиналната плеј-оф серија во Западната конференција на НБА лигата против Минесота триумфирајќи на двата натпревари на гостински терен за 2-2.

Српскиот центар изминатата вечер во победата од 107-115 постигна 35 поени, забележа и 7 скокови и 7 асистенции, а реализираше и потег кој долго ќе се врти по најавните шпици.

Имено, при крајот на втората четвртина Јокиќ транзицијата на својот тим ја заврши со, за него, ретко видено забивање, а ѕвездата на Минесота, Ентони Едвардс во страв се повлече пред Србинот и избегна „постер“.

Се вчитува...