Јованоска: Мојот сон стана реалност… испишавме историја за каратето

Најдобрата македонска каташка во историјата, Пулексенија Јованоска заврши на деветтото место на Летните олимписки игри во Токио каде за првпат дел беше и каратетот. Таа по борбата им се заблагодари на сите кои беа дел од нејзиниот пат и за тоа што верувале во неа кога било најтешко.

Се вчитува...