Јунајтед и Мурињо на мегдан со Андерлехт, Лион против Бешикташ

Манчестер јунајтед воден од Жозе Мурињо ќе игра против Андерлехт во четвртфиналето од Лигата на Европа. Денешната ждрепка во Нион одличи „црвените ѓаволи“ преку Белгија да го бараат својот пат до најдобрите четири екипи во ова натпреварување.

Од останатите дуели интересно се очекува да биде и меѓу францускиот Лион и Бешикташ, а Шалке 04 ќе се соочи со Ајакс.

ЛИГА ЕВРОПА – четвртфинале:

Андерлехт – Манчестер јунајтед

Лион – Бешикташ

Селта – Генк

Ајакс – Шалке

 

Се вчитува...