„Јунајтед како знае и умее да го доведе Упамекано“

Легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс смета дека младата ѕвезда на Ред Бул Лајпциг, Дајот Упамекано е идеалното решение за клубот.

„Дајот Упамекано е фудбалерот кој му е потребен на Оле Гунар Солскјер да стигне до титулата во Премиер-лигата. Јунајтед како знае и умее мора да го доведе на „Олд Трафорд“, изјави Сколс. 

Упамекано од 2017 година е дел од бундеслигашот, за кој досега запиша 87 настапи на кои постигна три гола. Годинава го запиша и првиот меч за француската фудбалска репрезентација.

Се вчитува...