Јувентус без Роналдо и без Дибала едвај до реми со Кротоне (ВИДЕО)

Јувентус киксираше против тоталниот аутсајдер Кротоне, ремизирајќи (1-1) во 4. коло од Серија А.

„Старата дама“ извлекуваше и реми откако домашните поведоа со голот на Симеон Нванкво од пенал уште во 11. минута од средбата.

 


Мората во 21. минута донесе израмнување за Јувентус на кого дополнително му беше отежната борбата за победа откако од 61. минута остана и со играч помалку на теренот по исклучувањето на Киеза.

Јувентус по четири натпревари на стартот од сезоната е со две победи и две ремија.

Се вчитува...