Јувентус остана и без Манџукиќ пред дербито со Наполи?

Италијанскиот првак Јувентус се соочува со проблеми во пресрет на неделното дерби со Наполи. По тешката повреда на Марко Пјаца, кој ги скина лигаментите на пријателскиот меч меѓу Естонија и Хрватска, „старата дама“ најверојатно ќе биде и без вториот Хрват, Марио Манџукиќ за дуелот со „наполитанците“.

Тренерот Масимилијано Алегри не сакаше јавно да коментира, но медиумите откриваат дека Манџукиќ исто така има проблеми со коленото и дека нема да биде способен за настап. Во Серија А, на водечката позиција се наоѓа Јувентус со 73 бода, пред Рома со 65, а на третата позиција е Наполи со 63 бода.

Се вчитува...