Каде беше овој играч во Јунајтед: Депај даде гол од половина терен за Лион

На Мемфис Депај не му требаше многу време за во дресот на Лион да почне да прикажува игри по кои беше препознатлив како еден од најдобрите фудбалери во Холандија како член на ПСВ Ајндховен.

Лион вечерва славеше над Тулуз со 4-0, а момент на натпреварот дефинитивно беше последниот погодок во 82. минута, кога Депај од половината на теренот упати фантастичен удар, лобувајќи го гостинскиот голман и сместувајќи ја топката под гредата.

Мемфис Депај повторно е напаст за противничките дефанзивци, прашањето е само што се случуваше со овој играч во последните 18 месеци, кога не личеше на себе носејќи го дресот на Манчестер јунајтед.

Memphis Depay 45 M Teriffic Goal HD – Olympique… by sharmanher

Се вчитува...