Каде е топката… Соиграч на Талески го постигна најчудниот ракометен гол во 2023 година (видео)

Бенфика и Рајн Некар Левен одиграа неверојатен меч во кој гостите славеа со гол во последната секунда, но дуелот ќе остане запаметен и по неверојатниот погодок што во првото полувреме го постигна соиграчот на нашиот Филип Талески, Мигел Санчез Мигалјон.

Тој тргна во контранапад и се очекуваше рутински да реализира, но ударот на ракометарот на Бенфика заврши во гредата. И тоа беше само почеток на возбудувањата, топката отиде високо горе, голманот немаше претстава каде се наоѓа, па таа се спушти, го удри во пределот на главата и заврши во неговата мрежа.

Погледнете како изгледаше најчудниот ракометен гол во оваа 2023 година…

Се вчитува...