Како изгледа ВИП ложа во Србија? Донесеш скала, донесеш велосипед… (ФОТО)

Белградски Партизан изненадувачки доживеа елиминација во првото коло од националниот куп на Србија откако по изведување на пенали на гостински терен со 2-0 загуби од Раднички од Сремска Митровица.

Домаќините одиграа одличен меч против големиот фаворит, а заинтересираноста за мечот беше голема во Сремска Митровица. Навивачите не бираа начин како да го проследат мечот, а најинтересни беа двајца фанови кои со помош на велосипед и скала се одлучија да го погледнат натпреварот.

 

 

Се вчитува...