Како јутјубер нокаутираше славен ММА-борец за помалку од две минути борба (ВИДЕО)

Познатиот јутјубер Џејк Пол го победи Бен Аскрен во УФЦ-борбата која траеше помалку од две минути, а заврши со првиот погоден удар.

Пол погоди една извонредно подготвена комбинација и го сруши Акрен кој се обиде да ја продолжи борбата, но судијата не го дозволи тоа.

Јутјуб-ѕвездата на тој начин успеа да го нокаутира легендарниот ММА-борец и да ја освои титулата апсолутен шампион.

Сега Пол се очекува да го прозива Конор МекГрегор со кои и тоа како во минатото знаеле да си испраќаат зајадливи пораки.

Се вчитува...