Како Рамзи го „закопа“ Акинфеев (видео)

Арсенал го растури тимот на ЦСКА Москва со 4-1 во првото полувреме од првиот четвртфинален меч од Лигата на Европа. „Топчиите“ доминираат, а најубавиот потег во полувремето беше дело на Рамзи при постигнувањето на третиот гол за Арсенал, кога велшкиот ас со велемајсторски удар го лобуваше Акинфеев.

Погледнете го ремек-делото на фудбалерот на Арсенал.

Се вчитува...