Како Стандард не даде гол, никому не му е јасно (видео)

Стандард славеше над Севилја со 1-0, но триумфот на белгискиот клуб можеше да биде поубедлив ако беше реализиран „зицерот“ во самиот финиш од овој натпревар.

Се почна со катастрофалното недоразбирање на голманот и централниот дефанзивец на Севилја, по што се чинеше дека нема начин топката да не заврши во мрежата. Стандард доби нова шанса, домаќините се поигруваа и со голманот, но на крајот на акцијата не успеаја  да постигнат и втор гол…

Се вчитува...