Каков тим беше тоа: Цементарница 55 прослави 15 години од освојување на Купот (ФОТО)

Се сеќавате на најлудото финале во Купот на Македонија?! Поминаа 15 години откако Цементарница 55 во еден неверојатен финален натпревар ја совлада Слога југомагнат по изведување пенали, а претходно имаше вистинска голеада која заврши 4-4. Блескаше Вандаир, врнеше силен дожд и се играше до полноќ. На крајот, „цементарците“ се радуваа на куп-трофејот. Уф, каков страшен тим беше тоа…

15 години потоа, прослава и прераскажување на убави спомени во „Спортска гостилница“…

Се вчитува...