Каква Ева Карнеиро!… Лаура е докторка која им го „врти умот“ на фудбалерите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ФК Сучитепекуез е последнопласираниот тим во шампионатот на Гватемала. Ова е веројатно малку важна информација за голем број љубители на спортот и кај нас и во светот.

Во последните 12 кола постигнале само 7 погодоци. Тоа носи загриженост кај раководството на тимот, но нивниот тренер постојано се жали дека фудбалерите често му се повредувале. Поради тоа од клубот изминативе денови ангажирале засилување во медицинскиот тим, во името на Лаура Бариати. И, атрактивната докторка веднаш стана главна ѕвезда во клубот. Но, нејзиниот ангажман, како што повторно информира тренерот не донел значително подобрување на здравствената состојба кај играчите. Напротив, фудбалерите сега уште повеќе се жалеле на повреди… Епа, погледнете зошто…

[new_royalslider id=”535″]

Се вчитува...