Каква мотивација пред Шпанија: Нестор – гол доби наследник

Нестор – гол има посебна причина за задоволство, и веднаш ја сподели со сите свои пријатели и фанови на Фејсбук. Денеска по вторпат стана татко, го доби својот наследник. Тоа е прекрасна вест, и како што вели, „да ми ја видите радоста на мојов лик“…Ова секако ќе биде и дополнителна мотивација за него, но и за соиграчите од националниот тим, пред големиот дуел со Шпанија на 11 јуни.

Несторовски и неговата сопруга Мартина ја имаат и двегодишната ќеркичка Ирина.

nestorovski status

Се вчитува...