Капитулација на Македонија – Холандија води 3-0 (ВИДЕО)

Холандија стигна до водство и од 3-0, откако во 57. минута Џорџињо Вајналдум го постигна својот втор гол на овој натпревар. По новата одлична акција на Холандија, Димитриевски успеа да го спречи ударот на Депај, но топката се одби до Вајналдум кој немаше никакви проблеми повторно да се запише во листата на стрелците.

Вториот гол на Вајналдум можете да го погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...