Каратистот Петков со злато од Европските Универзитетски игри во Полска

Македонското карате со голем успех на Европските Универзитетски игри во Полска.

Македонскиот каратист Давид Петков го освои златниот медал во Лоѓ.

Петков во финалето го совлада Гарбиел Паула Матијас од Португалија со 4-1.

Се вчитува...