Карим Бензема позитивен на коронавирус

Ѕвездата на Реал Мадрид и француската фудбалска репрезентација, Карим Бензема е позитивен на коронавирус, пренесуваат шпанските медиуми. Французинот се наоѓа во добра состојба и во моментов е во изолација.

Нема официјална потврда од Реал Мадрид, дали и некој друг фудбалер е позитивен или имал контакт со Французинот.

 

Се вчитува...