Кариус пак се бламира (видео)

Лорис Кариус по катастрофалното финале од ЛШ стана „единица мерка за очаен голман“, а Германецот не прави ништо за да го поправи тој имиџ и по заминувањето од Ливерпул во Бешикташ.

Кариус се бламираше и на вечерашниот натпревар од Лигата на Европа против Сарпсборг кога при една лесна топка што требаше без мака да ја прифати тој дозволи таа да заврши во корнер. Како и зошто, знае само тој, но за него е успех и што не му заврши директно во мрежата.

Се вчитува...