Кастратовиќ сребрен со С. Арабија на Азиските игри

Еден од најдобрите македонски ракометни тренери Зоран Кастратовиќ стигна до сребрениот медал на Азиските игри со својата Саудиска Арабија.

Репрезентацијата од која е дел и младиот стратег Кристијан Грчевски во финалето очекувано загуби од големиот фаворит Катар со 38-24.

Во битката за бронзениот медал домаќинот Алжир, кој славеше против селекцијата на Иран со 31-29.

Се вчитува...