Казна за Ембид во висина од 35.000 долари

Центарот на Филаделфија, Џоел Ембид е казнет со 35.000 долари од страна на Дисциплинската комисија на НБА.

Лигата го казни коршаркарот поради контроверзнаа прослава за време на натпреварот на неговиот тим против Портланд. Ембид ги прослави борците Трипл Х и Д-Генерација Х, по што заработи казна.

За слично однесување, Ембид минатата година заработи нешто помала казна од 25.000 долари. Сезонава Ембид настапи на три меча со просек од 31 поен, 10,3 скока и 7 асистенции.

Се вчитува...