КБК Шампион најуспешен македонски клуб на кикбокс купот во Белград (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Изминатиов викенд на меѓународниот кикбокс куп „Трофеј на Белград“ во Србија, во конкуренција на 269 натпреварувачи од 53 клубови од пет земји учеснички, КБК ШАМПИОН од Скопје, беше најуспешен македонски кикбокс клуб со освоени 11 медали (8 златни, 2 сребрени, 1 бронзен).

Натпреварувачот на Шампион, Бобан Илиовски, пак, беше прогласен за најдобар борец на ринг на турнирот и се закити со златен пехар.

 

ПОСТИГНАТИ РЕЗУЛТАТИ НА КБК ШАМПИОН НА „ТРОФЕЈ БЕЛГРАД 2021“
Бобан Илиовски – 86 кг лоу кик – сениор – златен медал
Марко Тодоров – 63,5 кг лоу кик – сениор – златен медал
Викторија Варадинова – 65 кг фул контакт – сениор – златен медал
Миа Тодорова – 70кг фул контакт – јуниор – златен медал
Петар Мијовски – 71 кг лоу кик – постар јуниор – златен медал
Дамјан Зафировски – 75 кг лоу кик – постар јуниор – златен медал
Иван Кукуновски – 42 кг кик лајт – помлад кадет – златен медал
Туркер Исмаил – 42 кик лајт – постар кадет – златен медал
Енсар Исеин – 86 кг лоу кик – постар јуниор – сребрен медал
Стефан Каевски – 63,5 кг кик лајт – сениор – сребрен медал
Миа Тодорова – 70 кг лоу кик – постар јуниор – бронзен медал
Слаѓан Димиќ – 84 кг кик лајт – сениор

Се вчитува...