Киелце со спектакуларна кореографија за екс-сопственикот Бертус Сервас (видео)

Киелце го искористи денешниот натпревар од Лигата на Шампионите против ПСЖ за да му приреди незаборавно испраќање на долгогодишниот прв човек на клубот, Бертус Сервас.

Сервас со години беше претседател и прв финансиер на клубот, неколку пати го спаси клубот од целосен колапс, но летово се повлече од функцијата со доаѓањето на нов спонзор на чело на Киелце.

Сепак, тој ја доби почеста што ја заслужува откако во негова чест беше повлечен дресот со број 21, бројот на години колку што тој го водеше Киелце во најуспешниот период од клупската историја.

Исто така, навивачите со извонредна кореографија на самиот почеток на дуелот со ПСЖ ја искажаа својата благодарност до успешниот бизнисмен.

Се вчитува...