Кире Ристевски статистички најдобар дефанзивец на ЕВРО 2020

Фудбалксиот репрезентативец на Македонија, Кире Ристевски е најдобриот дефанзивец во квалификациите за ЕВРО 2020 и Лигата на нации кога се во прашање добиените дуели во одбраната.

Ристевски има 82 отсто на добиени дуели. Зад него се наоѓа Марко Верати од Италија со 81.40 отсто, а во топ пет се и Мануел Аканџи и Нико Елведи од Швајцарија, како и Кан Ајхан од Турција.

 

 

Се вчитува...