Коби беше неверојатна инспирација – Поради него младо момче загуби 75 килограми (ФОТО)

Коби Брајант беше инспирација за многу луѓе во светот. Човекот кој трагично го загуби животот во хеликоптерска несреќа во јануари годинава беше идол на многу млади луѓе ширум светот.

По последниот натпревар на Коби во НБА, младо момче од Америка кое имаше проблеми со тежината, се „фрли на работа“ и успеа да загуби неверојатни 75 килограми. Откако веста доби светски размери, американската компанија за спортска опрема „Најки“ се одлучи да го награди ова момче со опрема.

Се вчитува...