Кога ќе истрчаат „вардарци“ не помага ниту домашниот терен: Пелистер на -19… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ниту домашниот паркет во спортската сала „Младост“ во Битола не можеше да му помогне на Пелистер да избегне убедлив пораз (27-46) од Вардар во првото полуфиналето од Купот на Македонија.

„Вардарци“ истрчаа на терен и рутински си ја одработија задачата на патот кон финалето, оставајќи ги „пелистерци“ на -19…

 

Се вчитува...