Кога плачеш од среќа (ФОТО)

Историја за Академија Пандев. Прв куп-трофеј. Желбата се исполни, сонот стана реалност. Најубаво е кога плачеш од среќа…

Стојанче Велинов беше стрелец на победничкиот погодок при изведувањето на пенал-рулетот, откако претходно голманот Душан Чубраковиќ одбрани два удари од белата точка. На среќата и немаше крај…

 

Се вчитува...