Конечно не посака – Велковски носи водство против Лихтенштајн (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија конечно успеа да ја затресе мрежата на Лихтенштајн и да поведе со 1-0.

По големиот број промашени шанси на нашите напаѓачи, најдобро во противничкиот шеснаесетник се снајде Дарко Велковски кој во 39. минута донесе водство за „црвено-жолтите“.

 

Се вчитува...