Конференциска лига: Група по мерак за Партизан, Мура налета на Тотенхем

Денеска во Истанбул беше одржана првата ждрепка за новофорирана Конференциска лига во која за жал нема да има и македонски клубови, но ни претстојат неколку интересни дуели.

Среќа на ждрпката имаше Партизан кој е во групата „Б“ заедно со Гент, Флора Талин и Фамагуста, додека словенската Мура заврши во групата „Г“ со Тотенхем, Рен и Витезе.

ГРУПА А
Ласк
Макаби Тел Авив
Алашкарт
Хелсинки

ГРУПА Б
Гент
Партизан
Флора Талин
Фамагуста

ГРУПА Ц
Рома
Зорја
ЦСКА Софија
Глимт

ГРУПА Д
Аз Алкмар
Клуж
Јаблонец
Ренџерс

ГРУПА Е
Славиа Прага
Фејнорд
Унион Берлин
Макаби Хаифа

ГРУПА Ф
Копенхаген
ПАОК
Слован Братислава
Линколн Ред

ГРУПА Г
Тотенхем
Рен
Витезе
Мура

ГРУПА Х
Базел
Карабах
Алмати
Омониа

Се вчитува...