Кош од пола терен, од зад грб – каква лудорија на Клавер (видео)

Виктор Клавер беше расположен на последниот тренинг на Шпанија пред големото финале, изведувајќи неверојатна атракција. Кошаркарот на Барселона шутна од половина терен, и тоа од зад грб, успевајќи да ја смести топката низ обрачот.

Погледнете ја неверојатната мајсторија на Клавер, како увертира за големото финале со Аргентина што ќе стартува во 14 часот.

Се вчитува...