Kошаркарот кој служеше за потсмев во НБА, страотно забива во Европа (ВИДЕО)

Американскиот кошаркар Квинси Ејси кој во НБА лигата не направи голема кариера и најчесто се наоѓаше во популарната рубрика на легендарниот Шекил О’Нил имаше страшно забивање во првиот меч кој го одигра за Макаби Тел Авив во Евролигата.

 

Се вчитува...