Kошаркарски лауреати за 2019 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кошаркарската федерација на Македонија ги избра најдобрите во мак-баскетот за 2019 година. Ненад Димитријевиќ и Александра Стојановска се најдобри кошаркари на Македонија, додека актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром доминираше во изборот  на домашната сцена.

 

 

Се вчитува...