Костадинов стрелец, Ружемберок го наполни голот на Нове Место во купот на Словачка

Македонскиот фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов продолжува со добрите партии во редовите на словачкиот Ружемберок. Имено, тој денеска беше стрелец на  гол за својот тим во натпреварот од Националниот куп во кој славеа над Нове Место со убедливи 0-6.

Македонскиот репрезентативец ја заголеми предноста на својот тим на 0-2 во 29. минута.

 

Се вчитува...